Hoe verhouden Nu Niet Zwanger en Kansrijke Start zich tot elkaar?
1 september 2020
Nu Niet Zwanger is een interventie binnen Kansrijke Start dat drie actielijnen beschrijft. 1. vóór; 2. tijdens en 3. ná de zwangerschap. Bij 1.2 staat: “Nu Niet Zwanger landelijk beschikbaar”.
Maar Nu Niet Zwanger reikt verder… Want ná de geboorte kan weer een nieuwe zwangerschap ontstaan en is dus opnieuw een fase vóór een zwangerschap. Is een cliënt onbedoeld zwanger? Dan kan tijdens die zwangerschap al samen worden verkend hoe die cliënt dat in de toekomst wil voorkomen.
Zo zie je dat het bespreekbaar maken van kinderwens, seksualiteit en anticonceptie binnen elke actielijn haar plaats heeft. Omdat niemand onbedoeld zwanger wil raken.

@NuNietZwanger
Lees ook

17 mei 2023
Kansrijke Start
Webinar 31 mei 'Een Kansrijke Start met GALA en SPUK'
Wat je als professionals in Kansrijke Start over het GALA en SPUK moet weten Op vrijdag 3 februari 2023 is...
16 mei 2023
Kansrijke Start
Regiotour ‘Samen voor een Kansrijke Start’
Na de succesvolle conferentie 'Samen voor een Kansrijke Start' nu een vervolg met de Regiotour.